0 554 821 8555

AYAKLAR RAHATSA TÜM BEDEN RAHATTIR | Sabo Terlik


Sabo Terlik


İnsan bedeninin en fazla cefa çeken uzuvları olarak bilinir ayaklar? Tüm gün, her şartta bedenimizin ağırlığını sorgusuz sualsiz taşımakla yükümlüdürler. Saatlerce ayakta kaldığımız zamanlarda ya da koşturduğumuz ve hatta uzun uzun oturduğumuz zamanlarda bile onların yükü çok fazladır. Dolayısıyla ayaklar, en hassas davranmamız gereken uzuvlarımız arasında yer alırlar. Atalarımızın bile bu durumu doğrulayacak birçok sözü bulunmaktadır: Akılsız başın cezasını ayaklar çeker, ayağa değmedik taş olmaz başa değmedik iş olmaz gibi.


Örnek verdiğimiz atasözlerinde anlatılmak istenen elbette fiziksel bir durum olmasa da ayakları kullanarak atıf yapılan şeyin hayatımızda önemli noktalara parmak bastığını görmüş oluyoruz. Yani hem ima hem de gerçek anlamda ayakların bizim için fiziksel ve zihinsel etkisi akıl almaz boyutlardadır. Çünkü ayaklardaki herhangi bir rahatsızlık ya da ağrı, bir hastalık sebebiyle olmasa bile günlük yaşamımızı olumsuz anlamda etkileyen önemli bir etken olarak karşımıza çıkabilir. Rahatsız ayakkabı ya da terlik giymek tüm günümüzü kalitesiz geçirmemize sebep olabilir. Bu anlamda en çok ayakta duran meslek grubunu da görmezden gelmemiz mümkün değildir. Hastane çalışanlarının uzun nöbet günlerinde ya da geçirdikleri herhangi bir hastane gününde tempolarından ötürü dikkat etmeleri gereken önemli bir konudur ayak konforu. Hareketli ve yoğun çalışma saatlerinde bacaklarını ve bellerini zorlayan ayak ağrılarıyla ne kadar verimli olabilirler ki?

Hastane çalışanlarının kendilerini dinç ve enerjik hissetmesi işlerini çok daha verimli ve rahat yapabilmelerindeki yegane sebeptir. Bunun yolu da rahat iş kıyafeti ve formaların yanında konforlu ayakkabı ve terlikler tercih etmekten geçer. Ayrıca sağlık çalışanları tarafından ayak yapısına uygun modellerin kullanılması da aynı derecede önem arz etmektedir. Sabo terlik, tabanı poliüretan olduğu için doktor ve hemşireler için çok uygun bir modeldir. Çok hafif olması sebebiyle kullanım sırasında ayağa ekstradan yük bindirmez ve yorucu olmaz. Tahta tabanlı ya da rengarenk çeşitleriyle ilk özellikleri rahatlık ve dayanıklılık olan sabo terlikler aynı oranda hoş ve göze güzel gelen çeşitleri ile de tercih edilirler.